Comenius 2011–2013

loga comenius

Dvouletý cyklus projektu Comenius vyvrcholil setkáním na naší škole

Ve dnech 3.-8. června hostila naše škola závěrečný mítink projektu Comenius – Legends of My Town. Program byl velice pestrý a seznámil účastníky jak s historií a současností města Brna, tak s jeho malebným okolím.

Po přijetí na radnici a přivítání od paní náměstkyně ing. Bohuňovské jsme se vydali na prohlídku Brna; prošli se jeho historickým jádrem a při výstupu na věže Petrova si ověřili, že poledne zde skutečně zvoní již v 11 hodin. Odpoledne byl připraven program na naší škole v budově Kudelova. Žáci i učitelé změřili své znalosti v zábavném kvízu o partnerských zemích, poté se žáci vydali do jídelny, kde se bavili při seznamovacích aktivitách, zpěvu s kytarou a tanci.

Číst dál

Setkání projektu Comenius v Turecku

Ve dnech 5.–11. listopadu 2012 se naše škola zúčastnila dalšího ze série setkání mezinárodního projektu Comenius v tureckém městě Samsunu. Za svou práci v projektu byli vybráni žáci Vojtěch Kilian ze třídy 1.A, Vendula Glížová z 2.C a Daniel Cetl z G3A, pedagogický doprovod tvořili Mgr. Radka Veverková a Mgr. Martin Sedlák.

Během pobytu nás čekal velice pestrý a zajímavý program. 

Číst dál

Rumunsko - Targoviste

Ve dnech 18. – 23. 9. 2012 se účastnili žáci naší školy setkání v rámci projektu Comenius v rumunském městě Targoviste. Rumunští hostitelé pro nás připravili krásný program v aule Uměleckého gymnázia s ukázkami lidových tanců a hudby.

Po prohlídce školy následovaly prezentace jednotlivých států. Žáci naší školy Dominik Hvězda, Jesika Plisková a Zdeněk Harašta se účastnili se svými komiksy na téma Brněnský drak a Zvonění na Petrově. Pak v rámci workshopu vyráběli žáci plakáty s typickými znaky a prvky své země. Odpoledne tak proběhlo v příjemném kreativním duchu.

Číst dál

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů