Ubytování žáků

3. O škole
  4.  » Ubytování žáků

Domov Mládeže

Domov mládeže se nachází na ulici Jedovnická 10, v blízkosti areálu školy SŠ strojírenské a Elektrotechnické Trnkova 113, Brno. Nabízíme ubytování včetně stravování mimobrněnským žákům a studentům. Podmínkou přijetí je denní studium na střední škole, VOŠ nebo jazykové škole. V současné době je možné ubytování i pro studenty vysokých škol.

Domov mládeže
Jedovnická 10
628 00 Brno – Líšeň

Vedoucí DM a kontaktní osoba:

Bartošek Petr:
544 422 830 (vedoucí DM)
​E-mail: [email protected]
www.dm-jedovnicka.cz

Bankovní spojení:

• Platby pro SŠ na účet: 27–9321230297/0100
  • Platby pro VŠ na účet: 82136621/010

Variabilní symbol pro platbu bude přidělen při nástupu na DM.

Dopravní spojení

• Tramvaj: č.: 8 – Hl. nádraží → Novolíšeňská
  • Autobus č.: 55 – Stará osada → Novolíšeňská,
  • Autobus: č.: 58 – Stará osada → Novolíšeňská
  • Trolejbus: č.: 25 – Nový Lískovec → Novolíšeňská,
  • Trolejbus č.: 26 – Nový Lískovec → Novolíšeňská

Ubytování

Žáci jsou ubytováni v třílůžkových pokojích se sociálním zařízení, kuchyňkou a ledničkou. Na pokojích jsou povolené soukromé elektrospotřebiče, a to varná konvice a toustovač. Na jednotlivých patrech ve společenské místnosti je k dispozici mikrovlnná trouba. Dále je k dispozici posilovna, klavír, kulečník a další.  DM je pro žáky v provozu od neděle 19.00 hodin do pátku 14.30 hodin. Při nástupu na ubytování se studentům vyřizuje čip na vstup do budovy a na stravu. Vytváříme dobré podmínky pro studium a plnohodnotné využití volného času. Denní režim a podmínky ubytování upřesňuje Vnitřní řád DM a příslušné směrnice.

Ceník ubytování:

• Střední škola a VOŠ: 1400 Kč za měsíc
  • Vysoká škola: 3500 Kč za měsíc (možnost víkendového ubytování)

Variabilní symbol pro platbu, bude přidělen při nástupu na DM.

Volnočasové aktivity

• Žáci mají k dispozici společenské místnosti s televizí,studovnu a knihovnu.
  • Dále mohou využívat posilovnu, která je zvlášť pro dívky a chlapce, velký kulečník, stolní tenis a pro studium mohou využít počítačovou místnost s možností tisku materiálů do školy.
  • Možnost Wi-Fi připojení, které je v současné době zdarma.
  • Naši studenti mohou za příznivého počasí využívat školní víceúčelové hřiště (fotbal, nohejbal, volejbal), hřiště na minigolf a tenisové kurty.
  • Navštěvujeme divadelní představení ve dvou brněnských divadlech. A to Městské divadlo Brno(Divadlo bratří Mrštíků) a HaDivadlo (které střídáme s divadlem Husa na provázku , a to podle nabídky představení).
  • Jsme také členové Asociace středoškolských klubů (ASK).

Za členský příspěvek 150,–Kč na osobu/rok dostáváme dotace na zájmovou a sportovní činnost.

• Tyto dotace využíváme k nákupu vstupenek (permanentky) do již zmíněných divadel, vstupné na koupaliště Kraví Hora , bowling, vybavení posiloven, sportovní náčiní (tenisové rakety, míče apod.) a další potřeby pro zájmovou činnost.
  • Dále díky členství v ASK mají studenti možnost nechat si vyřídit slevovou kartu EYCA (evropská karta mládeže).

Školní časopis

Školní časopis Granat

Hledá se TISKAŘ PAPÍRNY BRNO a.s.

348 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼