1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Comenius 2011–2013
  8.  » Dvouletý cyklus projektu Comenius vyvrcholil setkáním na naší škole

Dvouletý cyklus projektu Comenius vyvrcholil setkáním na naší škole

25. března 2020 | Comenius 2011–2013

Ve dnech 3.-8. června hostila naše škola závěrečný mítink projektu Comenius – Legends of My Town. Program byl velice pestrý a seznámil účastníky jak s historií a současností města Brna, tak s jeho malebným okolím.

Po přijetí na radnici a přivítání od paní náměstkyně ing. Bohuňovské jsme se vydali na prohlídku Brna; prošli se jeho historickým jádrem a při výstupu na věže Petrova si ověřili, že poledne zde skutečně zvoní již v 11 hodin. Odpoledne byl připraven program na naší škole v budově Kudelova. Žáci i učitelé změřili své znalosti v zábavném kvízu o partnerských zemích, poté se žáci vydali do jídelny, kde se bavili při seznamovacích aktivitách, zpěvu s kytarou a tanci.

Pro naše hosty jsme naplánovali několik výletů po zajímavých místech okolí Brna. Mohli jsme tak společně obdivovat krásu interiérů a zahrad zámku v Lednici, včetně pěší procházky po proslulém lednicko-valtickém areálu a projížďky na loďce po Zámecké Dyji, sestoupit na dno propasti Macocha, svézt se po ponorné řece Punkvě, na Mohyle míru znovu prožít atmosféru Bitvy tří císařů nebo si vychutnat strašidelnou prohlídku slavkovského zámku.

Poslední den setkání byl vyhrazen aktivitám v budově praktického vyučování na Šmahově ulici, při kterých si žáci i učitelé vyzkoušeli základy knižní vazby nebo si potiskli tričko obrázky dle vlastního návrhu pomocí sítotisku. Zejména tato technika vzbudila u hostujících kolegů a žáků velké nadšení.

Strávili jsme společně velmi příjemný týden, kterým vyvrcholila naše dvouletá spolupráce v tomto projektu. Na závěrečném setkání se všichni přítomní shodli na tom, že se již těší na případné pokračování v dalším cyklu, tentokrát s tématem Tradiční národní kuchyně.

Mgr. Martin Sedlák