1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Laboratoř analýzy materiálů a kontroly kvality tisku
  8.  » Realizované workshopy v rámci projektu LAMaKKT

Realizované workshopy v rámci projektu LAMaKKT

26. března 2020 | Laboratoř analýzy materiálů a kontroly kvality tisku

V měsíci září proběhlo na naší škole několik vzdělávacích akcí realizovaných v rámci projektu Laboratoř analýzy materiálů a kontroly kvality tisku pro zvýšení konkurenceschopnosti žáků ISŠP.  Nejzajímavější z nich byly tři pracovní workshopy, při kterých si žáci školy vyzkoušeli činnosti dnes již běžně nedostupných technik výroby papírů a knižních vazeb.

První z realizovaných workshopů byl zaměřen zejména na zhotovení celopapírové vazby s holandskými hranami, koženými hlavicemi a zhotovení polokožené vazby s polykarbonátovými gravírovanými deskami.

Druhý workshop měl za cíl seznámit a naučit žáky výrobu potahovaných a předsádkových papírů.

Poslední z nich byl zaměřen na seznámení s výzdobnými technikami zdobení kůže jako jsou slepotisk, zlatá ražba a jejich aplikace – mozaika, intarzie a inkrustace.

Workshopů se účastnilo na 30 žáků školy, kteří si organizaci a průběh všech workshopů velice pochvalovali a považovali je nejen za zpestření začínajícího školního roku.

Fotografie z workshopů si můžete prohlédnout na našem Flickru

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼