1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Comenius 2013–2015
  8.  » Setkání Comenius, Brno, ČR

Setkání Comenius, Brno, ČR

23. března 2020 | Comenius 2013–2015

 Co se týče programu pro projekt Comenius, myslím, že letošní rok byl velmi zajímavý a pestrý.

Pro začátek nechyběla hned první den seznamovací akce, která probíhala formou her, přímo v budově naší školy. Snáze se tak překonával stud a během chvíle se tak studenti z různých koutů Evropy seznámili.

 Dále jsme navštívili město vína, Mikulov. Zde bylo možné prohlédnout si největší sud na víno v Evropě a také jak se dříve vyrábělo, ale abychom nezůstávali jen u historie, shlédli jsme i novodobé vinařství, proces výroby, skladování a byla i malá degustace.

Dalším bodem programu byl Litovelský pivovar. Tato exkurze patřila dle mého názoru k těm nejlepším. Člověk by skoro nevěřil kolik času a práce se schovává za lahví piva, které denně vidíme v obchodě. Velkým překvapením byla také návštěva Café Fara v Klentnici.

Zde bylo možné vychutnat si některé z čajových nebo kávových specialit, které tato kavárna nabízí a to v nádherném prostředí mezi PálavskýmiBylo to už potřetí, co jsem se tohoto setkání mohl zúčastnit a jsem za to vděčný. Je úžasné překonávat jazykové a kulturní bariéry a navazovat nová přátelství s lidmi z jiných zemí. Tento projekt je opravdu zdařilým dílem a doufám, že takové vzpomínky jako mám já budou mít i další lidé, kteří se do tohoto programu zapojí.

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼