1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Comenius 2011–2013
  8.  » Setkání v chorvatském Zagrebu

Setkání v chorvatském Zagrebu

25. března 2020 | Comenius 2011–2013

Setkání v chorvatském Zagrebu je prvním setkáním v rámci projektu Legends of my town v rámci programu Comenius. Chorvatská strana je koordinátorem celého projektu.

Ve dnech 19. – 23. října se naše škola zúčastnila prvního ze série osmi setkání účastníků mezinárodního projektu Comenius v chorvatském Zagrebu. V doprovodu Mgr. Martina Sedláka reprezentovaly školu Monika Winklerová, Lucie Štromajerová a Sára Martinková ze třídy G2B.
Cílem úvodního setkání projektu byla především prezentace zúčastněných škol a jejich domovských měst. Zde si naše dívky vedly velice dobře. Především jejich krátký film o Brnu a o naší škole, v němž samy účinkovaly, sklidil velice pozitivní ohlas i u kolegů ze zahraničních škol. Kromě prezentací, několika workshopů a diskusí nad jednotlivými body projektu a nad termíny dalších setkání pro nás byla dále připravena i prohlídka města, setkání se starostou Záhřebu nebo ochutnávka chorvatských národních specialit.

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼