1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Comenius 2011–2013
  8.  » Setkání projektu Comenius v Lotyšsku, Riga 29. 4. – 4. 5. 2013

Setkání projektu Comenius v Lotyšsku, Riga 29. 4. – 4. 5. 2013

25. března 2020 | Comenius 2011–2013

Na přelomu dubna a května se uskutečnilo předposlední setkání v rámci projektu Comenius v lotyšské metropoli Rize. Jako pedagogický doprovod se zúčastnili PhDr. Andrea Kousalová a Mgr. Martin Sedlák, za žáky Adam Wolf a Vlaďka Kmentová.

V rámci setkání se první den po prohlídce starobylého hanzovního města Rigy prezentovaly studentské práce v projektu. Tématem tentokrát byla nově vytvořená legenda (Adam Wolf) a návrh nového legendárního hrdiny (Vlaďka Kmentová). Obě prezentace měly velký úspěch.

Další den byla v plánu prohlídka národního parku Sigulda a návštěva hradu Turaida. Účastníci se tak mohli seznámit s historií této oblasti a s národními jídly Lotyšska, ale také se vyřádit v zábavním parku Ramkalni s mnoha zajímavými atrakcemi.

Třetí den jsme vyrazili na návštěvu přímořských lázní Jurmala. Všichni se tak mohli projít po pláži Baltského moře a obdivovat přímořské letovisko, které je v Lotyšsku velmi oblíbené nejen mezi obyvateli nedalekého hlavního města.

Poslední den setkání byl program ve škole. Každý stát měl za úkol namalovat národní symbol na zeď kolem školy. Náš tým vybral postavu světoznámého kresleného hrdiny Krtečka, společně s trikolórou. Škola nachystala program i po malbě na zeď, kdy se navlékaly korálky a vytvářely fleecové růže.

Návštěva tohoto pro nás ne úplně známého státu byla zajímavá především kvůli možnosti poznat kontrast mezi obdobím sovětské nadvlády a obdobím dnešním, kdy Lotyšsko patří mezi členské státy Evropské unie, a příjemná díky pohostinnosti pedagogů a žáků partnerské školy, která setkání pořádala.

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼