1. Domů
  2.  » 
  3. Veřejnost
  4.  » 
  5. Projekty
  6.  » 
  7. Comenius 2011–2013
  8.  » LEGENDS OF MY TOWN

LEGENDS OF MY TOWN

25. března 2020 | Comenius 2011–2013

Mezinárodní evropský program Comenius je zaměřen na školní vzdělávání. Cílem programu je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech.

Ve Výzvě 2011 jsou do programu zapojeny tyto země:

  • 27 členských států Evropské unie: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie
  • země EEA/EFTA: Norsko, Island, Lichtenštejnsko, Švýcarsko
  • kandidátské země: Turecko, Chorvatsko

Projekty partnerství škol nabízejí studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímají. Některé projekty se více zaměřují na aktivní účast studentů/žáků, zatímco jiné se soustředí spíše na pedagogické záležitosti, na rozvoj školy a zapojují především učitele a administrativní pracovníky. Projekty lze také zaměřit na jazykové vzdělávání a podporovat tak jazykovou různorodost v Evropě. 
Comenius projekty partnerství škol pomáhají studentům a učitelům získávat a zlepšovat si dovednosti v týmové práci, společenských vztazích, plánování projektových aktivit a používání ICT (informačních a komunikačních technologií).

V aktuálním projektu Legends of my town / Legendy našeho města je kladen důraz na průzkum, srovnání a výtvarné i slovesné ztvárnění legend a pověstí, které se vážou k městům, z nichž pochází zúčastněné školy. Jejich prezentací na mezinárodních setkáních si žáci nejen zlepšují komunikační a prezentační dovednosti v cizím jazyce, nezbytné pro jejich další profesní i společenský rozvoj, ale především poznávají kulturní historii a zvyky jednotlivých hostitelských zemí, čímž získávají cenné životní zkušenosti a kontakty.

Naše škola je součástí multilaterálního projektu, který sdružuje školy z devíti států – Česká republika, Slovensko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Chorvatsko, Španělsko, Lotyšsko. Koordinátorem projektu je Chorvatsko.

MULTILATERAL SCHOOL PARTNERSCHIPS
Project: Legends of my town

HR            PRIVÁTNÁ JEZIČNA-INFORMATIČNA GIMNAZIJA
TR            KOKSAL ERAYIN ANADOLU LISESI
RO            LICEUL DE ARTE „BĂLAŞA DOAMNA“
BG            СРЕДНО ОБЩООБРАЗОВАТЕЛНО УЧИЛИЩЕ „ПАНАЙОТ ВОЛОВ“                         

PL            GIMNAZJUM NR 7 IM. ZASŁUŻOWYCH LUDZI MORZA W GDAŇSKU
SK            SPOJENÁ ŠKOLA MARTIN
CZ            INTEGROVANÁ STŘEDNÍ ŠKOLA POLYGRAFICKÁ, BRNO                                                

ES            IES LA QUINTANA. CIANO
LV            RĪGAS 18. VAGARA (MAINU) VIDU SSKOLA

Školní časopis

Školní časopis Granat

Milí žáci, rádi bychom Vás informovali o novém kole iniciativy Discover EU, které je aktuálně otevřeno a které cílí na studenty a studentky ve věku 18 let. Tato soutěž umožňuje mladým lidem z celé Evropy objevovat rozmanitost našeho kontinentu a prohlubovat své znalosti o evropské kultuře, historii i současnosti. Co je DiscoverEU? DiscoverEU je soutěž Evropské komise, v rámci které mohou studenti ve věku 18 let vyhrát časovou jízdenku, se kterou mohou cestovat po Evropě zdarma, převážně vlakem. Vybraní účastníci získají navíc Evropskou kartu mládeže DiscoverEU, která zahrnuje slevy na dopravu, kulturní akce, ubytování a další aktivity. Kdo se může přihlásit do aktuálního kola? Mladí lidé narození mezi 1. lednem 2006 a 31. prosincem 2006, kteří jsou občany některé ze zemí Evropské unie nebo mají rezidenční status v členské zemi EU nebo ve třetí zemi zapojené do programu Erasmus+ Jak se přihlásit? Prostřednictvím webových stránek iniciativy - https://youth.europa.eu/discovereu_cs Termín podání přihlášek je od 2. října 2024 do 16. října 2024. Vybraní studenti budou moci cestovat od 1. března 2025 do 31. května 2026 po dobu až 30 dnů. Zapojit se do soutěže je možné buď individuálně nebo ve skupině až pěti lidí (kdy všichni musí splňovat podmínku data narození) a následně tak cestovat ve skupině. Národní agentura programu Erasmus+ také pomáhá s organizací meet-upů, kde se účastníci mohou setkat a sdílet své zážitky.

348 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

Při pátku se žáci měli možnost v rámci exkurze podívat do firmy SOMA. Největší české firmy vyrábějící flexotiskové stroje se sídlem v Lanškrouně a pobočkami po celém světě. Seznámili se s tiskovou technikou - flexotiskem,  výrobou strojů, sami si nalepili štočky a prošli celý průběh samotného tisku.
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼