1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Samet na školách

Samet na školách

4. listopadu 2021 | Školní blog

Program Samet na školách

Ve dnech 18.10. – 20.10. a 1.11. se v rámci programu Samet na školách, pořádaným organizacemi Post Bellum a Díky, že můžeme, žáci a žákyně druhých až čtvrtých ročníků zúčastnili těchto workshopů, besed, přednášek a seminářů:

Občanská angažovanost s humorem

Jak mluvit s politiky, aneb lobbista nemusí být vždycky padouch

Seminář Charta 77 – texty

Beseda s Kamilou Bendovou 

Proč je dobré (ne)chodit k volbám

Společenská odpovědnost firem: současné trendy a výzvy

Žáci a žákyně měli v anketě možnost vyjádřit se k seminářům, besedám workshopům, kterých se zúčastnili.

Jak mluvit s politiky, aneb lobbista nemusí být vždycky padouch

Rekonstrukce státu, Frank Bold

Uvědomila jsem si, že na každém názoru a projevu záleží a když umíme prosadit TO svoje, tak můžeme i něco změnit v náš prospěch…

Bylo zajímavé řešit postup při nějaké žádosti/stížnosti/návrhu na změnu. To, že jsme vzali nějaké naše návrhy na změnu a snažili se vymyslet, jak postupovat při jejich prezentování vyšší osobě, bylo taky super. Určitě to přineslo každému z nás něco užitečného do budoucna.

Zjistila jsem, že když něco opravdu chci, tak si za tím mám opravdu stát.

Přínosem určitě bylo, že jsme se dozvěděli praktickou věc ze života a to, jak prosadit svůj návrh/názor na změnu. A vlastně připomenutí, že i když jsme jen „obyčejní“ studenti, tak stále můžeme hodně věcí ovlivnit.

2A

Beseda s Kamilou Bendovou

paní Kamila Bendová 

Měla jsem možnost vidět tuto dobu z jiného pohledu než se učí na školách, bylo to velice zajímavé a přínosné v tom, že jsme se dozvěděli přímé informace ze vzpomínek, což bylo pro mě osobně lepší a zábavnější, než poslouchat něco z učebnice.

Uvědomila jsem si, že na každém názoru a projevu záleží a když umíme prosadit TO svoje, tak můžeme i něco změnit v náš prospěch…

Do této doby jsem o Chartě 77 vůbec nic nevěděla. Jsem moc ráda, že nám paní Bendová o tom něco řekla. Takže přínosné pro mě bylo vše.

Bylo zajímavé slyšet o celém období z pohledu člověka, který v té době žil a hodně ho přísná nesmyslná pravidla zasáhla. Celkově mě baví poslouchat reálné příběhy z minulosti, takže mě program zaujal.

4A, OT4

Proč je dobré (ne)chodit k volbám

docent Michal Pink, FSS Brno

Dozvěděla jsem se něco nového týkající se politiky, o kterou se zas až tak moc nezajímám.

3B

Společenská odpovědnost firem: současné trendy a výzvy

Mgr.Iveta Zelenková, Ph.D., odborná asistentka KSPSP

Mluvení o chování zaměstnavatele k zaměstnanci/brigádníkovi, vím na co si příště dát pozor a jak by se ke mě měli chovat.

4B

Občanská angažovanost s humorem 

Sametové posvícení, lektor Josef Koblic

Bavilo mě diskutovat se spolužáky o různých problémech společnosti. Dozvěděla jsem se jaké fungují upoutávací pochody.

Mne se to moc libilo. O těchto akcích jsem nevěděla a jsem ráda, že jsem se o tom dozvěděla. Pán byl skvělej, dalo se s ním bavit o všem, dobře to všechno vysvětlil a ukázal. S děckama se naštěstí dalo bavit normálně. Častěji takové programy!

Zamysleli jsme se nad důležitými tématy, podělili jsme se o své názory a našli kompromis. Nevím, zda bych se průvodu tohoto typu v reálu zúčastnila, ale plánování satiry a debaty se spolužáky mě bavily.

3A

Dagmar Kolářová, koordinátorka programu na SSG 

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼