1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Ptačí stezka

Ptačí stezka

1. června 2023 | Školní blog

V lednu roku 2022, jsme na našem školním blogu s radostí oznámili úžasnou novinku – zapojili jsme se do projektu Náš les. Díky získání grantu a úzké spolupráci se Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny MENDELU (ŠLP), jsme vytvořili naučnou stezku zaměřenou na ptactvo. Tato stezka, která se nachází v Areálu lesní pedagogiky Doubravka, je dlouhá přibližně 1200 metrů. 

Stezka je určena pro každého milovníka přírody a ptactva. Během procházky po této stezce můžete objevit makety ptáků v jejich životní velikosti, přičemž u každé z nich naleznete přiřazený QR kód. Stačí použít aplikaci Lesní svět, načíst kód a získat tak více informací o daném ptákovi, včetně zvukových prvků a informacích o něm. Pokud budete pozorní, budete mít také možnost najít ukrytý poklad. Uvnitř najdete různé odměny, jako jsou například výrobky z 3D tiskárny, přívěsky na klíče, pamětní zápisník a mnoho dalších překvapení. 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na tvorbě stezky, a zároveň vás srdečně zveme k její návštěvě. Přijďte se sami přesvědčit o její kráse a naučte se více o fascinujícím světě ptáků.  

Žáci z projektu NÁŠ LES

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼