1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Ptačí stezka

Ptačí stezka

1. června 2023 | Školní blog

V lednu roku 2022, jsme na našem školním blogu s radostí oznámili úžasnou novinku – zapojili jsme se do projektu Náš les. Díky získání grantu a úzké spolupráci se Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny MENDELU (ŠLP), jsme vytvořili naučnou stezku zaměřenou na ptactvo. Tato stezka, která se nachází v Areálu lesní pedagogiky Doubravka, je dlouhá přibližně 1200 metrů. 

Stezka je určena pro každého milovníka přírody a ptactva. Během procházky po této stezce můžete objevit makety ptáků v jejich životní velikosti, přičemž u každé z nich naleznete přiřazený QR kód. Stačí použít aplikaci Lesní svět, načíst kód a získat tak více informací o daném ptákovi, včetně zvukových prvků a informacích o něm. Pokud budete pozorní, budete mít také možnost najít ukrytý poklad. Uvnitř najdete různé odměny, jako jsou například výrobky z 3D tiskárny, přívěsky na klíče, pamětní zápisník a mnoho dalších překvapení. 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na tvorbě stezky, a zároveň vás srdečně zveme k její návštěvě. Přijďte se sami přesvědčit o její kráse a naučte se více o fascinujícím světě ptáků.  

Žáci z projektu NÁŠ LES