1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Prevence rakoviny prsu

Prevence rakoviny prsu

9. března 2020 | Školní blog

Dne 3. 3. 2020 jsme pro žákyně maturitních ročníku ve spolupráci s Klubem Diana, sdružení onkologicky nemocných a přátel, z. s., připravili přednášku na téma prevence rakoviny prsu. Cílem přednášky je zejména osvěta veřejnosti o prevenci a rizikových faktorech podílejících se na vzniku rakoviny.

Hlavním posláním této organizace je pomáhat onkologicky nemocným pacientkám probudit v nich sílu a odvahu znovu se zapojit do života ve společnosti. Usilují o to, aby nikdo nezůstal osamocen se svou nemocí.

Děkujeme předsedkyni klubu Milušce Gruberové za její čas a ochotu přednášku na naší škole realizovat a jsme potěšeni, že nás oslovila s žádostí o spolupráci při organizaci sbírky během Českého dne proti rakovině, která se letos koná dne 13. 5 2020.  Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996.

 Hlavním tématem letošní sbírky jsou nádory ledvin a močového měchýře – možnosti prevence a stužka na kytičce, která se každý rok v rámci této sbírky nabízí občanům České republiky v ulicích měst, bude mít barvu zelenou. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského se organizátoři snaží získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

V neposlední řadě také děkujeme zájemcům z řad našich zletilých žákyň 3A, 3B, 3C a KZ, které projevily zájem se charitativní sbírky zúčastnit.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Školní metodička prevence

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼