1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Nezapomeneme – návštěva Muzea romské kultury

Nezapomeneme – návštěva Muzea romské kultury

6. února 2020 | Školní blog

Dne 27. 1. 2020 jsme se již tradičně s žáky druhých ročníků vydali do Muzea romské kultury, abychom si připomněli Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. V rámci vzdělávacího bloku Genocida během druhé světové války probíraného v rámci předmětu Základy společenských věd žáci získali další informace týkající se této problematiky.
  Díky atraktivnímu interaktivnímu programu na téma holocaust připraveného brněnským Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze a Muzeem romské kultury s názvem Nezapomeneme byli žáci seznámeni s historickým úvodem do problematiky na základě vzpomínek pamětníků. Pracovali s dobovými fotografiemi na časové ose, aktivně se podíleli na přípravách na deportaci a zhlédli dokumentární film s pamětníkem holocaustu.
   Zbývající třídy druhých ročníků se na program mohou těšit v průběhu února 2020.

Mgr. Kateřina Dvořáková
učitelka humanitních předmětů

Názory žáků:

Celkový program byl pro mě hodně přínosný a moc se mi líbil. Bylo to nabyté informacemi a zajímavostmi. Přinutilo mě to si vážit své svobody a za to kde a jak žiju, mohu být vděčná.
Žákyně OT2

Program mě bavil. Myslím, že to bylo hodně přínosné. Rozhodně jsem se dozvěděla více nových věcí a lépe to pochopila. Bavilo mě to více než hodiny dějepisu na základní škole.
Žákyně OT2

Program byl velmi dobře zpracovaný a záživný. Dozvěděla jsem se nové věci. Některé bych sice radši ani nevěděla, ale je důležité o nich mluvit a vědět, že k nim došlo.
Žákyně OT2

Tento program zaměřený na holocaust byl velmi zajímavý, smutný a plný emocí. Myslím, že jsme měli všichni o čem přemýšlet. Děkuji za tento program – hodně jsem se naučil.
Žák OT2

Program hodnotím jedině kladně. Já sama se o toto téma zajímám a je dobře, že jsme měli tu možnost se o tom víc pobavit. Je důležité, aby se minulost neopakovala.
Žákyně OT2