1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práce

Návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práce

18. února 2020 | Školní blog

Jak už se stalo tradicí, také v tomto školním roce se žáci všech 4. ročníků Střední školy grafické Brno, p. o. zúčastnili vzdělávacího programu v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce. Dozvěděli se spoustu informací o možnostech, jak vykročit do života po maturitě. Interaktivní formou si zkusili zodpovědět otázky při fiktivním pracovním pohovoru. Doplnili si informace získané ve škole týkající se psaní CV a motivačního dopisu. Ve skupinkách plnili úkoly týkající se aktuální situace na trhu práce v oborech, které studují na naší škole. Zmíněny byly také záležitosti v oblasti nezaměstnanosti a zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce. Případné zájemce o práci v armádě, či o studium vojenské vysoké školy jistě oslovila závěrečná prezentace pracovníka Rekrutačního střediska.
Také z následující zpětné vazby od žáků je zřejmé, že absolvování programu nebylo ztrátou času, ale příležitostí, jak získat praktické informace do života.

Mgr. Dagmar Gallistlová
výchovná a kariérová poradkyně

Ohlasy žáků:

V průběhu programu jsme jako třída byli zapojeni i do různých aktivit, což bylo příjemným zpestřením. Na konci programu byl také prostor pro dotazy, což jsme jako studenti ocenili i patřičně využili. Uskutečnit tento program bylo přínosné, zejména pro získání praktických znalostí a rad do běžného života.

Tereza Vafková, 4.C

Na závěr bych rád podotknul, že jsem rád, že nám škola nabídla takovou přednášku a myslím, že nejsem jediný ze třídy komu to přišlo užitečné.

Miroslav Požár, 4.C

Celá prezentace byla uvedena stručně. Spolužáci, včetně mě, byli nabyti cennými vědomostmi a určitě nelituji, že jsem tuto přednášku navštívil. Podobné akce uvítám i do budoucna a věřím, že i všichni ostatní.

Petr Sytař, 4.A

Přednáška mě celkově zaujala. Dozvěděla jsem se plno nových informací, které by mě nenapadlo řešit.

Kristýna Minaříková, 4.A

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼