1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Exkurze – Papírny Brno a. s.

Exkurze – Papírny Brno a. s.

24. června 2021 | Školní blog

Třída P2 měla možnost navštívit Papírny Brno a.s. a nahlédnout tak pod pokličku různým výrobním fázím polygrafických produktů.

Papírny Brno disponují zařízením a stroji na zpracování papíru, kartonu a lepenky do finálních produktů jako sešity, knihy, knižní desky, zápisníky, skicáky, bloky a jiné kancelářské tiskoviny. Žáci tak mohli v reálném čase a na vlastní oči (a taky uši – jelikož v Papírnách je při výrobě opravdu velký hluk) sledovat výrobu školních sešitů velikosti A5 a sešitové vazby V1, od potištění role papíru, po jeho řezání, sešívání, zavěšování do obalu až po jeho balení a štosování na palety.

Za výkladu průvodkyně paní Durajové žáci dále prošli prostory s řezačkou papíru a starými knihtiskovými stroji, halu s gigantickým flexotiskovým strojem i pásovou výrobu již zmiňovaných školních sešitů a kartonových tvrdých sešitových desek. 

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼