1. Domů
  2.  » 
  3. Školní blog
  4.  » Exkurze do Prahy 2.–4. října 2019

Exkurze do Prahy 2.–4. října 2019

10. října 2019 | Školní blog

Žáci 4. ročníků vyrazili spolu se svým pedagogickým doprovodem  (J. Macenauerová, P. Axmanová) do hlavního města naší republiky.

Odjížděli jsme ve středu 2. října 2019 dopoledne z Dolního nádraží a počasí bylo ještě celkem příjemné. Zato po příjezdu do Prahy se podmínky značně zhoršily, ochladilo se a začalo pršet. Takto to prakticky pokračovalo až do pátečního rána, kdy déšť polevil. Kdo neměl deštník a teplé oblečení, měl velký problém.

Nenechali jsme se ovšem znechutit nepříznivými povětrnostními podmínkami a absolvovali jsme plánované kulturní zážitky (představení v Činoherním klubu s P. Nárožným, N. Boudovou a O. Vetchým, návštěva výstavy mezinárodně oceňovaného grafika a ilustrátora Petra Síse v galerii DOX, výstava vítězných prací obalového designu Model Young Package v Galerii Czechdesign na Vojtěšské ulici.

V rámci prohlídky pamětihodností Prahy jsme absolvovali klasickou Královskou cestu (za vytrvalého deště), pověděli jsme si základní informace o jednotlivých místech a poté, co jsme prošli Pražským hradem,  jsme se zastavili v letohrádku Belveder. Tam jsme zhlédli velmi zajímavou expozici velkoformátových fotografií k 30. výročí pádu berlínské zdi a roku 1989 v bývalých zemích s komunistickým režimem. Součástí výstavy bylo také video z demonstrace na Národní třídě 17. listopadu 1989.

Exkurze se (podle reakcí  účastníků) líbila, ubytování (hostel na Karlově náměstí) bylo v pořádku a obě cesty vlakem proběhly bez problémů.

Mgr. Pavla Axmanová

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼