1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Webinář – Vysokoškolské studium v Dánsku

Webinář – Vysokoškolské studium v Dánsku

23. listopadu 2020 | Aktuality, Školní blog

Dne 20. listopadu 2020 se žáci 4. ročníků naší školy poprvé zúčastnili online webináře a to na téma studium v zahraničí, konkrétně v Dánsku.

Webinář vedla slečna ze společnosti Scandinavian study a seznámila nás se všemi důležitými informacemi. Dozvěděli jsme se, jak probíhá výuka v Dánsku, jací jsou místní lidé a jaká místa stojí za to navštívit ve volném čase. Na konci prezentace byl taky prostor pro naše otázky, které byly všechny zodpovězeny. Slečna byla moc milá a ochotně reagovala na všechny dotazy. Mně osobně se prezentace velmi líbila a myslím si, že hodně lidí nalákalo pouvažovat o možnosti studovat v zahraničí. Webinář byl určitě užitečný a ráda bych se klidně něčeho podobného znovu zúčastnila.
(Lucie, 4A)

Ohlasy některých dalších účastníků webináře:

Myslím, že skoro každý z nás si po této přednášce začal pohrávat v hlavě s myšlenkou, jaké by to asi bylo po maturitě odjet právě do Dánska. Alespoň já to tak mám, po zbytek dne mi v hlavě běžely myšlenky, že by to nebyla vůbec špatná zkušenost a zážitek. Ba naopak mohlo by to být velice vzrušující.
(Barbora, 4A)

Nápad uspořádat webinář ohledně studia v zahraničí se mi moc líbil. Ze začátku jsem si říkala, že to nebude  asi moc zajímavé, ale opak byl pravdou. Určených 45 minut uteklo jako voda a já odcházela s  množstvím informací. I když o studiu v zahraničí zájem nemám, jsem ráda, že mám teď více  informací a pokud v budoucích pár letech změním názor, tak díky tomuto webináři už aspoň vím,  na koho se případně obrátit. Slečna, která nám přednášela, byla velmi milá. Na všechny naše otázky  trpělivě odpovídala. Líbilo se mi, že nám vysvětlila rozdíly mezi českým a dánským školním  systémem, protože se od sebe opravdu hodně liší. Jsem ráda že jsem se webináře zúčastnila,  rozhodně to bylo přínosné.
(Veronika, 4A)

Líbilo se mi, že mi škola sama představila další možnost, jakou cestou se vydat po maturitě.
(Jiří, 4A)

Dne 20. 11. byly čtvrté ročníky naší školy pozvány na online přednášku o vysokoškolském studiu v Dánsku. Přednášející Kateřina Ženíšková z organizace „Scandinavian study“ nám, jakožto bývalá studentka jedné z tamních škol, vyprávěla o svých vlastních zážitcích. Povídala také o odlišeném pojetí výuky, které je v severských zemích obecně daleko více zaměřeno na praktickou část než teoretickou. Dozvěděli jsme se toho hodně také o samotných Dánech. I když přednáška trvala necelou hodinu, stihla nám Kateřina sdělit spoustu důležitých informací a v mnoha studentech probudit zájem o studium v zahraničí.
(Tomáš, 4A)

Mně osobně přišel webinář na takové téma jako velmi přínosný, vzhledem k tomu, že jsme v posledním ročníku střední školy. I když studovat v Dánsku nebudu, moc mě webinář bavil a ráda jsem se dozvěděla něco nového. Děkuji Vám za umožnění a bezproblémovou organizaci.
(Simona, 4C)

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼