1. Domů
  2.  » 
  3. Uncategorized
  4.  » Polymerní institut Brno ORLEN Unipetrol P4

Polymerní institut Brno ORLEN Unipetrol P4

30. ledna 2024 | Uncategorized

18. ledna 2024 navštívila třída P4 Polymerní institut Brno, který je součástí skupiny ORLEN Unipetrol. Kromě výzkumně-vývojové činnosti se zabývá výrobou koncentrátů aditiv pro plasty (barevných koncentrátů, koncentrátů stabilizátorů, speciálních kompozitů, materiálů se sníženou hořlavostí, antistatik, nukleačních a kluzných činidel a plniv).
Měli jsme možnost prohlédnout si mnoho různých laboratoří i provozů, kde se nám věnovali jednotliví pracovníci a seznámili nás s technikami a přístroji, které mají k dispozici. Studenti si tedy mohli zopakovat nejen základní pojmy makromolekulární chemie, ale viděli na vlastní oči i reaktory, ve kterých probíhají polymerace ethylenu a propylenu a to jak malé laboratorní, tak i ty větší poloprovozní.
Stejně tomu bylo i v případě zpracování těchto polymerů – vytlačováním, vstřikováním, zvlákňováním či válcováním. Dále jsme navštívili oddělení přípravy katalyzátorů, zkoušení materiálů, koloristiku, kde se vyvíjí barvicí směsi pro polymery i laboratoř chemické analýzy a struktury polymerů.

Věra Filipská a Alena Baťková

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼