1. Domů
  2.  » 
  3. Školní poradenské pracoviště
  4.  » Když to chce – aneb prevence sexuálního násilí pro školy

Když to chce – aneb prevence sexuálního násilí pro školy

21. června 2021 | Školní poradenské pracoviště

Souhlas 
je základ.

Sex bez souhlasu je znásilnění a to je zločin. 

V polovině června 2021 jsme pro žáky prvních a druhých ročníků zajistili workshopy primární prevence sexuálního násilí pro školy realizované společností Konsent.

Workshop se věnuje mýtům a stereotypům spojeným se sexem a sexuálním násilím. Zaměřuje se na vědomí vlastní hodnoty a hodnoty druhých, poukazuje na potřebu souhlasu při sexuálním jednání, upozorňuje na nebezpečí tlaku okolí a učí, že ne znamená ne. Žáci společně s lektorkami rozpoznávají formy sexuálního násilí a probírají, jak poskytnout podporu kamarádovi/kamarádce, který/á  se s násilím setkal/a. 

Workshop byl veden interaktivní a zážitkovou formou. Lektorky se snažily během workshopu vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém mohli všichni otevřeně sdílet své názory a pokládat otázky týkající se sexu a sexuálního násilí. Pracovalo se s několika modelovými příběhy, které žákům pomohly lépe si citlivé situace představit a vžít se do nich.

Mgr. Kateřina Dvořáková
školní metodička prevence

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼