1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Základy sebeprezentace

Základy sebeprezentace

4. dubna 2022 | Aktuality

Koncem března 2022 jsme pro naše žáky, kteří budou brzy obhajovat svou maturitní práci, připravili workshop na téma základy sebeprezentace. Smyslem tohoto workshopu byla příprava žáků z pohledu trémy a sebe-prezentování, umění mluveného projevu a nonverbálního vystupování.

Program byl realizován ve spolupráci s odborníkem z praxe panem Zdeňkem Stejskalem, který pracuje v Horáckém divadle Jihlava a od roku 2002 vede kurzy zaměřené na rétoriku a umění vystupování na veřejnosti.

Žáci vyslechli poutavou přednáškou zaměřenou na témata jako první dojem, tréma a jak s ní bojovat, paměť a jak ji nejlépe využít, řeč těla – nonverbální komunikace.

V průběhu přednášky měli žáci možnost si formou praktických cvičení vyzkoušet různé techniky jak mluveného projevu, tak i vystupování např.: nacvičili vědomý „sebevědomý postoj“, uvědomění si preferovaného (vizuálního/auditivního/kinestetického) typu paměti, technika využití tzv. mnemotechnické paměti atd.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Školní metodička prevence

Názory žáků:

Bylo to zajímavé a přínosné. Jsem ráda za možnost absolvovat tento workshop. Uklidnilo mě to před maturitou a snad využiji lektorovy rady.

Žákyně OT4

Program s panem Stejskalem se mi líbil. Probral s námi, jak pracovat s trémou a stresem, jak správně používat paměť, … Program byl velmi užitečný a užila jsem si ho.

Žákyně OT4

Program vedený panem Stejskalem byl zábavný, zajímavý a velmi přínosný. Lektor se nám snažil poradit, jak se vypořádat s trémou a dal nám typy, jak vypadat sebevědomě. Program doporučuji i do budoucna.

Žák OT4

Velmi se mi líbilo, že jsem se dozvěděl jak sám sebe prezentovat a jak se chovat mezi lidmi, jak se správně vyjadřovat, jak se učit apod. Workshop mě velmi zaujal v tom, kolika způsoby se dá zbavit stresu.

Žák P4

Pan Stejskal byl velice příjemný a předal nám hodně informací ohledně verbální a nonverbální komunikace. Myslím si, že to pro nás jako maturanty bylo přínosné.

Žák P4

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼