1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Volím si Evropu

Volím si Evropu

14. května 2024 | Aktuality

V měsíci květnu 2024 jsme se s žáky v rámci hodin SVZ a tematických okruhů Člověk jako občan a Člověk a svět zabývali problematikou zodpovědného přístupu k volbám a politické participace.
V rámci workshopu s názvem Volím si Evropu, realizovaným Eurocentrem Brno, byly žákům předány informace o blížících se volbách do Evropského parlamentu. Součástí workshopu bylo přiblíženo fungování Evropského parlamentu jako jedné z klíčových institucí EU a představení systému těchto voleb. Žáci si vyzkoušeli vytvořit vlastní fiktivní politickou stranu kandidující do voleb a následně svými argumenty přesvědčit ostatní studenty, aby je volili.
V rámci předvolebního dění jsme využili také projekt Zavolíme!, což je unikátní koncept předvolebních debat od studentů pro studenty, díky kterému jsme mohli na půdě školy sledovat předvolební debatu s kandidáty do Evropského parlamentu. Hlavním cílem této iniciativy je snaha o zvýšení volební účasti mladých lidí, rozvoj jejich zájmu o veřejné dění a společenskou odpovědnost a v neposlední řadě propojování formálního a neformálního vzdělávání.

Mgr. Kateřina Dvořáková
Učitelka humanitních předmětů

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼