1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Studentské prezidentské volby 2022/23

Studentské prezidentské volby 2022/23

12. prosince 2022 | Aktuality

Umožňujeme středoškolákům vyzkoušet si volby „nanečisto“.

V souvislosti s nadcházející volbou prezidenta České republiky v lednu 2023 jsme pro žáky připravili sérii aktivit spojených s průřezovým tématem Občan v demokratické společnosti.

Hlavním smyslem zařazení těchto aktivit je snaha přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů, snaha o zvýšení volební účasti mladých lidí, rozvoj jejich zájmu o veřejné dění a společenskou odpovědnost.

Dne 1. 12. 2022 jsme s žáky sledovali předvolební debatu s kandidáty na prezidenta Zavolíme!, která byla živě vysílána přímo do škol v době 9:00 – 12:00 na www.zavolime.cz. Debaty se zúčastnilo šest prezidentských kandidátů a hovořili o tématech, která mladou generaci zajímají. Naši zletilí žáci si tak mohli ujasnit, koho budou volit v reálných volbách a nezletilí zase ve studentských prezidentských volbách. Na celé akci je zajímavé, že vznikla jako iniciativa žáků zapojených do regionálních žákovských parlamentů a studentů VŠ.

Dne 12. 12. 2022 realizujeme ve spolupráci s www.jsns.cz Studentské prezidentské volby a dáváme tím žákům možnost vyzkoušet si volby nanečisto. Volby budou probíhat v obou budovách školy od 7:30 – 13:00 hod. Vybírat “nanečisto” budoucí hlavu státu mohou žáci starší 15 let. Volební komisi v obou budovách školy tvoří členové žákovského parlamentu.

Naším cílem je, aby se žáci na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky.

Mgr. Kateřina Dvořáková


Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼