1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » SSG Brno pomáhá Ukrajině a Uzel pomoci

SSG Brno pomáhá Ukrajině a Uzel pomoci

20. dubna 2022 | Aktuality, Žákovský parlament

Válečný konflikt na Ukrajině ovlivňuje i naše životy a emoce, a proto jsme se rozhodli pomáhat potřebným i v rámci naší školy.

Díky projektu Podnikavost byla na začátku měsíce března 2022 realizovaná materiální sbírka na pomoc lidem z Ukrajiny. Věci, které žáci a zaměstnanci nashromáždili, byly převezeny na sběrné místo Klubu cestovatelů Brno a odtud následně převezeny vlakem přímo na Ukrajinu.

V první polovině dubna 2022 realizovali žáci žákovského parlamentu dále finanční sbírku, kterou vyjádřili podporu, solidaritu a dali tak najevo, že jim utrpení obětí války není lhostejné. Jako poděkování pro dárce přispívající min. částku 50 Kč, připravili „placku solidarity“ s ukrajinskou vlajkou a logem školy. Celkem se jim podařilo vybrat částku 8501 Kč, která byla odeslána na konto Člověk v tísni SOS Ukrajina 0093209320/0300.

Všem zapojeným dárcům ve výše zmiňovaných aktivitách od srdce děkujeme.

Nedílnou součástí konceptu pomoci Ukrajině je také zapojení do projektu Buddy – kamarád do nepohody, který jsme díky ochotě žáků Emmy Hayduk a Saši Zaskotského, rozšířili o pomoc při adaptaci nově příchozích žáků z Ukrajiny.

Pokud byste rádi dále pomáhali ukrajinským občanům, ale nemáte přehled o možnostech, využijte prosím webové stánky Uzlu pomoci http://gml.cz/uzel/ , na kterých si může každý snadno najít, kde je jeho pomoc nejvíce potřebná. Projekt Uzel pomoci je iniciativa kolektivu studentů z kvinty Gymnázia Matyáše Lercha, kteří vytvořili webové stánky nabízející přehlednou databázi brněnských organizací, které hledají dobrovolníky či pořádají materiální nebo finanční sbírky.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Koordinátorka žákovského parlamentu