1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Předání šeku – hospic

Předání šeku – hospic

26. října 2022 | Aktuality

V pondělí v dopoledních hodinách proběhlo předávání šeku a peněz, které se vybraly v minulém školním roce během charitativních jarmarků. Společně se nám podařilo vybrat krásných 10 000 Kč! Peníze jsme se rozhodli věnovat hospici sv. Alžběty v Brně a pomoci tak potřebným, na které se často zapomíná. 

Setkání proběhlo v příjemné atmosféře, pan ředitel MUDr.Josef Drbal nás provedl po celém areálu a přiblížil nám tak chod celého hospicu. Předání se zúčastnily i dvě zástupkyně z řad žáků, kteří se podíleli na výrobě výrobků na jarmark.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se rozhodli jakoukoli formou pomoci. Děkujeme žákům a učitelům, kteří pomáhali s výrobou. Děkujeme rodičům, učitelům, zaměstnancům školy, žákům a všem přátelům školy, kteří si výrobky zakoupili a nebo jen přispěli na dobrou věc. 

V letošním školním roce máme v plánu v jarmarcích pokračovat a nadále pomáhat. Na další jarmark se můžete těšit již 23. 11 . 2022 na třídních schůzkách a hovorových hodinách v budově Kudelova 9. 

Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na Vás na dalším jarmarku!

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼