1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Poruchy příjmu potravy – workshop

Poruchy příjmu potravy – workshop

20. června 2022 | Aktuality

Dne 3. 6. 2022 proběhl na naší škole workshop na téma poruch příjmu potravy realizovaný lektorkou Centra Anabell Lenkou Procházkovou. Program byl realizován na základě zájmu žáků o tuto problematiku. Sešla se na něm prima skupina žákyň i žáků napříč ročníky chtivá prohloubit své znalosti a diskutovat o všem, co poruchy přijmu potravy obnáší.

Program primární prevence byl veden interaktivní formou a kromě poruch přijmu potravy byl tematicky zaměřen na sebeúctu a duševní zdraví obecně.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Školní metodička prevence

Názory žáků:

Workshop jsem si užila. Moc nových poznatků mi nepřinesl, ale bylo zajímavé přečíst si příběhy lidí. Bavila mě diskuse, i když jsem moc nemluvila.

Bylo to velmi silné a dalo mi to hodně. Dozvěděla jsem se, jak někomu pomoct, kdybych si myslela, že má poruchu příjmu potravy.

Workshop se mi hodně líbil. Příběhy lidí, kteří si prošli nějakými PPP, byly zajímavé a následná debata o psychických problémech a málo dostupné péči o psychické zdraví mě velmi zaujala.

Po workshopu si určitě myslím, že takové „akce“ by klidně mohly být ne-dobrovolné a delší, protože je dost důležité o takových tématech mluvit.

Workshop byl docela krátký na to, abychom probrali tak obsáhlé téma. Uvědomila jsem si, jak může porucha příjmu potravy zasáhnout člověka a jak dlouho se z poruchy léčí. Přínos je rozhodně ten, že jsme si prošli pravdivé příběhy a zkusili se vcítit do situace, ve které se daný člověk nachází / nacházel.