1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Nedej pokušení šanci

Nedej pokušení šanci

8. dubna 2022 | Aktuality

Dne 7. 4. 2022 jsme se s žáky 1. ročníků zúčastnili preventivní akce zaměřené na návykové látky a závislosti. Program Nedej pokušení šanci organizuje Policie České republiky – Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje a byl letos organizován již po dvanácté.

Na programu vystupili Ing. Radovan Voříšek – vedoucí sociálního oddělení Podané ruce, kpt. Ing. Bc. Michal Hanuška – kriminalista Policie České republiky a por. Mgr. Zdeňka Procházková – preventistka Policie České republiky, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Školní metodička prevence

Názory žáků:

Program byl o závislostech různého typu. Promlouval k nám odborník na drogy, policie a paní, která bývala závislá. Bylo zajímavé slyšet příběh člověka, který si drogovou závislost opravdu prožil.

Žákyně OT1

Program byl o drogách a závislostech, co drogy obsahují a jaké jsou následky po požití či domácí výrobě drog.  Přestože jsem takové programy už měl na ZŠ, tak mě to ještě více přesvědčilo, že se takovýchto věcí nechci vůbec zúčastňovat a chci se od nich distancovat, co nejvíce to jde.

Žák OT1