1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Exkurze – Dny vědy AV ČR

Exkurze – Dny vědy AV ČR

25. listopadu 2022 | Aktuality

Dne 3. října 2022 otevřela Akademie věd ČR v rámci Dnů vědy řadu svých odborných pracovišť. Pro žáky naší školy bylo velmi zajímavé navštívit právě brněnský Ústav přístrojové techniky, špičkové pracoviště AV ČR, které se zabývá vývojem řady technologií blízkým oboru polygrafie.

Zájemci z řad žáků a učitelka Alena Baťková využili této možnosti. 

Čas, který jsme společně strávili, byl naplněn experimenty, krátkými ukázkami a výkladem.  Měli jsme možnost „osahat“ si vědu z blízka. Pro mnohé z nás byly názvy jednotlivých ukázek ve speciálních laboratořích jako je  Mikrofotonika, Elektronová litografie a syntetická holografie, Magnetická rezonance, Kryoskopie a supravodivost a Laserová technika a technologie prostě „ španělskou vesnicí“. Ale snaha vědců, přiblížit nám tento zajímavý svět tak, abychom tomu rozuměli, nás nadchla. Odnesli jsme si domů nejen nové vědomosti, řadu snímků v našich fotoaparátech, drobné dárečky v podobě hologramů, ale i fotografii, která byla vyrobena elektronovou technologií jako dárek jen pro nás. Prostě asi se nedá vše popsat slovy, takže přikládáme i pár fotografií, které lépe přiblíží Dny vědy 2022 v ÚPT Brno.

Alena Baťková

Školní časopis

Školní časopis Granat

🤩SOUTĚŽ S VSTUPENKY NA NAŠEM INSTAGRAMU!!😍 IG: ssgbrno

1

351 Posts
1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼