1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Bez jediného minutí sjezdovky aneb lyžařský pobyt v Herlíkovicích

Bez jediného minutí sjezdovky aneb lyžařský pobyt v Herlíkovicích

19. ledna 2024 | Aktuality

Dne 7.1 2024 jsme s vybranými spolužáky začali lyžařský výcvik v Herlíkovicích. V neděli jsme se proto sešli před Janáčkovým divadlem, naskládali věci do autobusu a vyrazili do Krkonošských hor v doprovodu pana učitele Semana, paní učitelky Huskové a Slováčkové. Na naše ubytování jsme dorazili odpoledne, a proto jsme před večeří stihli jen menší procházku do města Vrchlabí, které je poblíž. Večer jsme dostali několik informací ohledně večerky, bylo nám vysvětleno 10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích a rozdány skipasy.

Náš každodenní rituál začal vždy stejně, a to v 8:20, kdy byla snídaně. Tam jsme se domluvili, na kterou sjezdovku půjdeme a v kolik bude sraz. Většinou jsme se sešli před budovou okolo deváté a vyrazili na námi zvolený svah. Dopoledne jsme lyžovali do dvanácti a následně se odebrali na oběd po kterém následovala krátká polední pauza. Abychom si svah vždy co nejvíce užili už okolo druhé hodiny jsme znovu sjížděli kopec dolů. Ve čtyři se zavřeli turnikety a my museli na pokoje. Tím, že večeře byla až po šesté hodině, jsme měli čas na opláchnutí. Někteří z nás toto volno využili i k hraní her, učení do školy nebo jenom odpočívali po dlouhém dni. Po večeři bylo také volno do deseti hodin, kdy byla večerka. Další den to vše začalo znovu. 

Ve středu odpoledne ale byla změna v programu. Třetí den se traduje, že je kritický, a proto naši učitelé chtěli předejít všem rizikům a vypravili se s námi do aquaparku. V jednu hodinu odpoledne jsme nastoupili do autobusu směr Vrchlabí. Bohužel aquapark není přímo v centru a tak jsme kousek cesty museli dojít pěšky. Ti z nás, kteří nemohli do vody si udělali procházku na rozhlednu Žalý. Nahoru i dolů se dostali pomocí lanovky a poté se přemístili do Vrchlabí, kde navštívili Krkonošské muzeum. 

Zbytek týdne utekl v podobném duchu zábavy a slunných dnů na sjezdovkách. Ani jsme se nenadáli a už byl konec, poslední den na svahu a balení domů. V sobotu jsme museli opustit pokoje už v devět hodin kvůli úklidu. Jelikož měl autobus příjezd až po poledni, rozhodli jsme se pro vycházku do Vrchlabí, kde byla možnost si koupit svačinu na odpolední jízdu. Těsně před odjezdem nám byl rozdán obědový balíček a pak následovala poklidná cesta autobusem do Brna. K Janáčkovu divadlu jsme přijeli v pět hodin večer, kde nastalo krátké a srdceryvné loučení zakončené slovy pana učitele Semana : “Byli jste ten nejhodnější kurz.” 

Daniela Kytlicová a Šárka Zachovalová