1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Balet v divadle Reduta

Balet v divadle Reduta

7. března 2024 | Aktuality

V rámci tzv. „kulturního kroužku“ navštívili žáci naší školy spolu s Mgr. Gallistlovou a Mgr. Blažkovou baletní představení. Pro mnohé žáky to bylo první setkání s tímto druhem umění.

Zde jsou některé jejich reakce:

Nejvíce se mi líbila první choreografie, která byla pojata, jako klasický balet. Zbylé dvě choreografie byly v kombinaci moderního tance s baletem. Sice nejsem zastáncem moderního tance, ale i přes to nelituji, že jsem šla. Stálo to určitě za to. 

Na závěr bych Vám ráda poděkovala, že jste uskutečnily takové možnosti zájemcům o kulturu. Myslím, že jste většině z nás otevřely možnosti a vzaly nás tam, kam bychom normálně nešli, nebo by nás nenapadlo jít. (Například, mě by nenapadlo jít do knihovny Milana Kundery.)“

„Představení bylo nádherné, jsem moc ráda že se mi nakonec podařilo jít. Byl to úžasný zážitek, spousta emocí, asi moc nevím co k tomu říct. Balet byl dechberoucí. Objevila jsem svou novou stránku mého já. Zamilovala jsem se do kultury. Jsem ráda že jsem se díky našemu kroužku mohla dostat na různé kulturní akce.“

„Dnešní představení baletu bylo jednoduše úžasné. Na to že to bylo první baletní představení, kterého jsem se zúčastnil, tak mne bavilo více než jsem čekal. První ze tří sestav mne bavila nejvíce, díky skvěle vybrané hudbě a celkově vážnějšímu pojetí. Druhá mne zas až tak nezaujala, ale třetí zanechala příjemný dojem. Velice se mi líbilo využití plastové plachty, jakožto znázornění moře a vln. Zároveň si myslím, že byla velice užitečná úvodní “přednáška”, díky které jsem všechny sestavy lépe chápal. Celkově si myslím, že mne dnešní akce přesvědčila o tom, že si na balet ještě zajdu :,).

Školní časopis

Školní časopis Granat

PRINT STAR 2024 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže pořádané spřátelenou Strednou odbornou školou Polygrafickou, která se nachází ve městě Bratislava. Termín tentokrát vyšel na dny 20.6. – 22.6. 2024, kdy již bývá na místním internátě volněji. Do letošního ročníku se přihlásilo 5 týmů z různých škol. Naši SŠG Brno reprezentovali dva žáci, Václav Kotva z KTZ a Nathan Uhlíř z KT1. Přestože nejsou spolužáci, oba mají jednu společnou věc a tou je jejich působení v oboru polygrafie prvním rokem. Samotná soutěž je určena pro tiskaře, kteří v první části okusí test z teoretických znalostí a poté následuje vylosování konkrétních tiskových forem. Jejich dalším úkolem je namíchání určených barev, dle vzorníku PANTONE a vytištění motivu na určeném stroji. Po obědě pokračuje soutěž výsekem výtisků a zpracováním archů do finální podoby. Nutno dodat, že si naši zástupci vedli skvěle a v nelehké konkurenci obstáli na výbornou. Hodnotící komise, která pečlivě zaznamenává všechny potřebné údaje je zvolila za vítěze této unikátní soutěže. No a tím pádem do Brna putuje věcný dar v podobě broušené vázy! Na závěr soutěže nás pořadatelé pozvali si zahrát bowling, kde probíhalo patřičné utužování vztahů. Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Ondřej Krejčí

11

351 Posts
1.1K Followers

SSG BRNO

TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
TÝDEN V POHODĚ NA SSG💜
Únorová exkurze do největší tiskárny v ČR Svoboda Press v Praze aneb, když si žáci domluví exkurzi na základě probíraného tématu v technologii 👏🏼