1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Balet v divadle Reduta

Balet v divadle Reduta

7. března 2024 | Aktuality

V rámci tzv. „kulturního kroužku“ navštívili žáci naší školy spolu s Mgr. Gallistlovou a Mgr. Blažkovou baletní představení. Pro mnohé žáky to bylo první setkání s tímto druhem umění.

Zde jsou některé jejich reakce:

Nejvíce se mi líbila první choreografie, která byla pojata, jako klasický balet. Zbylé dvě choreografie byly v kombinaci moderního tance s baletem. Sice nejsem zastáncem moderního tance, ale i přes to nelituji, že jsem šla. Stálo to určitě za to. 

Na závěr bych Vám ráda poděkovala, že jste uskutečnily takové možnosti zájemcům o kulturu. Myslím, že jste většině z nás otevřely možnosti a vzaly nás tam, kam bychom normálně nešli, nebo by nás nenapadlo jít. (Například, mě by nenapadlo jít do knihovny Milana Kundery.)“

„Představení bylo nádherné, jsem moc ráda že se mi nakonec podařilo jít. Byl to úžasný zážitek, spousta emocí, asi moc nevím co k tomu říct. Balet byl dechberoucí. Objevila jsem svou novou stránku mého já. Zamilovala jsem se do kultury. Jsem ráda že jsem se díky našemu kroužku mohla dostat na různé kulturní akce.“

„Dnešní představení baletu bylo jednoduše úžasné. Na to že to bylo první baletní představení, kterého jsem se zúčastnil, tak mne bavilo více než jsem čekal. První ze tří sestav mne bavila nejvíce, díky skvěle vybrané hudbě a celkově vážnějšímu pojetí. Druhá mne zas až tak nezaujala, ale třetí zanechala příjemný dojem. Velice se mi líbilo využití plastové plachty, jakožto znázornění moře a vln. Zároveň si myslím, že byla velice užitečná úvodní “přednáška”, díky které jsem všechny sestavy lépe chápal. Celkově si myslím, že mne dnešní akce přesvědčila o tom, že si na balet ještě zajdu :,).