Školní aktivity

Poznávací zájezd do adventní Vídně

Dne 11. prosince 2018 jsme se sešli před sedmou ráno u autobusů (pro velký zájem jsme museli objednat dva) a vyrazili jsme. Počasí nevypadalo moc slibně a během dne se ještě zhoršilo. Byli jsme ale teple oblečeni, tak jsme nepřízeň počasí přežili (většinou) ve zdraví.

Cesta uběhla dobře, jen ve Vídni jsme museli zpomalit kvůli hustému provozu. Naše první zastávka byla u Hundertwasserova domu (Hundertwasserhaus), což je obytný dům s unikátní architekturou postavený v sedmdesátých letech 20. století. Pak nás autobusy vyložily v centru a dál jsme pokračovali pěšky. S našimi průvodci jsme prošli historické centrum Vídně a zastavili se také na vídeňské univerzitě, kde jsme viděli bustu T. G. Masaryka, který zde působil. Protože je nádvoří univerzity momentálně v rekonstrukci, busty profesorů byly ukryty za plachtou, takže my jsme tu bustu téměř doslova odhaliliJ.

Po prohlídce vídeňských historických budov a kostelů a dalších zajímavých míst jsme se přesunuli do Umělecko-historického muzea, kde jsme měli možnost strávit v podstatě neomezenou dobu návštěvou místních výstav. Někteří si ovšem chtěli užít proslavené vídeňské vánoční trhy, tak zkrátili pobyt v muzeu a vydali se do ulic, kde se v zimní plískanici a nepříjemném větru kochali adventní výzdobou a nakoupili dárky pro své blízké.

Odjezd byl s řidiči domluven na pátou. Všichni se dostavili ještě před termínem, takže jsme Vídeň opustili podle plánu. Do Brna jsme dorazili asi o půl osmé a všichni jsme se těšili do tepla našich domovů. Byl to náročný a dlouhý den, plný zážitků a nových poznatků.

Mgr. Pavla Axmanová

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů