Školní aktivity

Letní výcvikový kurz Prudká aneb grafická je nejlepší!

Grafická je nejlepší! A kdo tomu nevěří, toho …

Ve dnech 29. až 31. května se někteří žáci a učitelé naší školy zúčastnili v počtu 39 žáků a tři učitelé letního výcvikového kurzu v rekreačním středisku Prudká.

(Ze zápisu vedoucího kurzu)

Den první

S dobrou náladou a sbalenou bagáží se scházíme v hale brněnského hlavního nádraží. Ulice města jsou rozpálené a teplota se vyšplhala na krásných letních 28 stupňů. Těšíme se do chladivé náruče přírody. Po splnění nezbytných formalit se přesouváme na  2.nástupiště, odkud odjíždí náš vlak Tišnovák.

Po přestupu v Tišnově už ujíždíme v motoráčku romantickým údolím řeky Svratky. Je vedro. Konečně jsme v Prudké. Ubytujeme se a po vynikajícím obědě a přiměřeně dlouhém poledním klidu, se přesouváme do stínu stromů, abychom si zahráli první hru. Pohybujeme se mezi stromy, snažíme si zapamatovat jména a obličeje banditů, abychom později složili z vousů, knírů, obočí a očí jejich obličeje, a tak získali kód k rozluštění jména vůdce gangu. Všechna družstva hru úspěšně dokončí. Je to děsně vymakaná hra.

 

Den druhý

Dopoledne strávíme hraním míčových her. Odvážnější z nás se s chutí a plným nasazením pustí do hraní branballu. Zapojí se i náš milý pan učitel Smrček alias Bob. Paní učitelka Pavla měří čas a hlídá pravidla. Jsme fakt nadšení!

Nelení však ani konzervativnější skupina žactva. Hbitě se pouští do přehazované. Míč přes síť jen sviští a rozhodčí na empiru musí být stále ve střehu. Počasí nám naštěstí přeje. Větřík čechrá naše vlasy a příjemně nás ochlazuje.

Po skončení dopoledního bloku her náš pan učitel Bob nedá jinak a vyzve otužilce k ponoření do řeky. Naši mladí borci výzvu přijmou a skutečně se ponoří. Po sportování nám chutná. V poledním klidu si odpočinem a již o půl třetí vyrážíme do nedalekého Doubravníku.

Cesta podél řeky ubíhá celkem v klidu, proto za zvuku oblíbených písní, které díky stále přítomným technologiím, máme stále po ruce, svižně pochodujeme k úpatí kopce, za kterým se nachází městečko Doubravník. Uf! Dobyli jsme kótu. Rozhlédli se po kraji a už spěcháme na náměstíčko, kde dostáváme rozchod. Vysíleni, bereme zdejší obchůdek útokem.

Občerstveni se vracíme na základnu. Kde máme možnost si před večeří zalenošit nebo skočit do bazénu a ochladit se. Večeří program nekončí, protože pan učitel je k neutahání. Hrajeme hru hanojské věže. Je to docela na bednu. A to ještě není konec, přátelé. Kdo má chuť, může strávit romantickou hodinku u táboráku. Kdo vypráví vtipy? Jára! Kdo umí rozezpívat společnost? Kuba!

Den končí. Večerka začíná. Jde se spát. Jde se spát? Jde se spát!? Nechce se ještě spát, ale jde se.

Den třetí

Balíme. Uklízíme. Vyklízíme. Snídáme. Zahrajeme poslední hru. Ještě jednou se zhluboka nadechneme. Obědváme. Čekáme na příjezd vlaku. „A pane učiteli, ještě pokřik!“

„Grafická je nejlepší!!!“

„Grafická je nejlepší!!!“

„A kdo tomu nevěří!“

„A kdo tomu nevěří!“

„Toho…!“

Hádejte co?

Zaznamenáno očima učitelky, která taky kdysi byla žákyní střední školy.

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů