Školní aktivity

Sexuální výchova pro pokročilé

V rámci prevence rizikového sexuálního chování jsme žákům prvních ročníků zajistili setkání s proškolenými studenty medicíny, kteří díky projektu Sexuální výchova pro pokročilé učí žáky „vyšší základy“ sexuální výchovy. Smyslem projektu je interaktivní formou poučit cílovou věkovou skupinu o pohlavně přenosných infekcích a s tím související důležitostí používání kondomů.

V programu jsou s žáky probírána témata jako láska a sex, vztahy, možnosti antikoncepce s praktickými ukázkami použití ochrany formou hry a hlavně sexuálně přenosná onemocnění a to, jak se proti nim chránit. Součástí je otevřená diskuze, včetně výměny názorů a zkušeností.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Školní metodička prevence

 

Názory žáků:

Přednáška byla super, bavila mě. Myslím, že hodně lidem z naší třídy tato přednáška hodně dala.

(žák 1C)

Přednáška se mi líbila, byla dobře připravená, zábavnou formou. Přednáška nebyla nudná a zapojovali jsme se taky. Jsem spokojená a uvítala bych další takové přednášky, do kterých jsme zapojení i my. (žákyně 1B)

Přednáška byla originální a zajímavá. Skvělá práce! (žák 1B)

100% tyhle akce dělat častěji, ne jen kvůli ulejvání, ale děckám v našem věku vůbec neuškodí ukázat i tu špatnou stranu sexu, drog atd. Určitě to bylo naučný. (žákyně 1A)

Přednáška se mi moc líbila, jsem ráda, že jsme ji měli. Dozvěděla jsem se zajímavé a hlavně důležité informace. Určitě bych takových přednášek chtěla víc. (žákyně 1A)

Přednáška se mi líbila. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. Rozhodně jsem se dozvěděl spoustu nových informací a pojmů, které jsem dosud nevěděl. Určitě by se takové přednášky mohly konat častěji. (žák 1A)

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů