Školní aktivity

Nedej pokušení šanci

Dne 19. 1. 2018 se žáci prvních ročníků zúčastnili preventivní akce, kterou již podeváté organizuje Policie České republiky. Program byl určen žákům prvních ročníků a tematicky byl zaměřen na drogovou problematiku (fenomén návykových látek a dopad jejich užívání).
Na programu vystoupili odborníci jako např. Ing. Radovan Voříšek, vedoucí oddělení sociálního poradenství v organizaci Podané ruce o. p. s., který žákům přiblížil nežádoucí účinky drog a vznik závislostí, dále kpt. Ing. Bc. Michal Hanuška, kriminalista působící na Krajském ředitelství policie Jmk, který žákům představil práci policie a na audio – vizuálních záběrech žákům ukázal záběry z policejních zásahů, a v neposlední řadě také kpt. Mgr. Zdeňka Procházková, koordinátorka prevence na Krajském ředitelství policie Jmk, která k žákům promluvila na téma alkohol a drogy za volantem.


Jednotlivé vstupy odborníků byly prokládány interaktivními částmi, ve kterých si posluchači mohli vyzkoušet brýle, které realisticky simulují stav po požití alkoholu, návykových látek nebo velkou únavu. Žáci naší školy se těchto částí velmi aktivně a se zájmem zúčastnili. Celý program byl završen vystoupením bývalého uživatele drog, jehož příběh žáci poslouchali s velkým zaujetím.

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů