Školní aktivity

Parlamentní volby 2017 – projektové vyučování

Při příležitosti konání Parlamentních voleb do Poslanecké sněmovny ČR 2017 se žáci převážně druhých ročníků zúčastnili v rámci předmětu SVZ projektového vyučování zaměřeného na seznámení s politickými stranami a hnutími kandidujícími do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Žáci měli za úkol připravit prezentaci zvolené kandidující politické strany či hnutí a ostatní spolužáky informovat o jejím volebním programu, představili volebního lídra, ideologii, na které je politická strana postavena a další zajímavosti. Dalším výstupem bylo grafické zpracování zvolené politické strany ve formátu A3, které bude ke zhlédnutí na nástěnkách budovy školy Kudelova 6.

 

Žáci si dále mohli vyzkoušet své volební preference na www.volebnikalkulacka.cz, což je jakýsi internetový test porovnávající žákovy názory a politické postoje s postoji politických stran, které kandidovaly v roce 2017 do Poslanecké sněmovny. Českou volební kalkulačku vyvíjí a provozuje občanské sdružení KohoVolit.eu již od roku 2006.

Cílem projektu bylo přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Žáci se dále mj. seznámili s principy zastupitelské demokracie a volebním systémem České republiky. V rámci projektu mohli žáci zhlédnout audiovizuální vzdělávací lekci týkající se tématu voleb, které jsou dostupné na vzdělávacím portálu www.jsns.cz, provozovaným společností Člověk v tísni, o. p. s.

Mgr. Kateřina Dvořáková

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů