Školní aktivity

Zájezd do Prahy

O tom, že Praha je Matka měst, se ve dnech 20.–22. 9.2017 mohlo přesvědčit 25 žáků 4A a P4. Z Brna jsme vyjeli poměrně brzy ráno a po necelých třech hodinách jsme už stáli na Hlavním nádraží v Praze. Po ubytování v hostelu na Karlově náměstí a rychlém obědě jsme se místo odpočinku vypravili na Vyšehrad se Slavínem. Odtud jsme po železničním mostě přešli na druhou stranu Vltavy,a protože nás chytla pořádná přeháňka, pokračovali jsme tramvají k nákupnímu centru Anděl. A pak zase pěšky na Úvoz, lanovkou na Petřín a přes petřínské sady na Strahov, Pohořelec, kolem Lorety na Nový svět a z kopce dolů na Kampu kolem zdi Johna Lennona. Tam jsme se mohli rozejít, ale někteří toho ještě zjevně neměli dost a šli dál po nábřeží kolem Tančícího domu a pravoslavného kostela (parašutisté!) zpět na Karlák.

 

Druhý den jsme pokračovali v prohlídce města. Opět jsme měli možnost vyzkoušet metro, ale pak už to bylo zase jen pěšky! Začali jsme u Obecního domu, kolem Týnského chrámu na Staroměstské náměstí, Josefov se synagogami a židovským hřbitovem. Naštěstí jsme se mohli i najíst, každý jsme mohli vyzkoušet nejrůznější pražská stravovací zařízení. Pokud by byl zájem, poskytneme reference!

Odpoledne nás čekala tzv. Královská cesta (pro neznalé: ze Staroměstského náměstí ulicí Karlovou na Karlův most a přes Malostranské náměstí Nerudovkou nahoru na Pražský hrad). Následovala dvouhodinová prohlídka Pražského hradu s nadšenou průvodkyní (po dopoledním chození ne všichni její nadšení sdíleli…). Ale podrobně jsme si prohlédli katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, viděli jsme i střídání stráží u Matyášovy brány. Prý jsme si měli prohlédnout i zahrady, ale tam už byly asi jen paní učitelky. Přece jsme nemohli vynechat pražské obchody a tak…

Třetí den nás čekala ještě návštěva Technického muzea na Letné. Myslíme, že si každý ve stálých i dočasných expozicích (např. Tiskařství, Astronomie, Člověk a jeho náhrady…) našel něco zajímavého. Rozhodně to nebyla nuda. Pak už jen oběd, buď v muzeu, nebo v centru města, a cesta domů.

Věřte nám, opravdu jsme si to užili! A děkujeme paním učitelkám Janě Macenauerové a Zuzaně Freislebenové, které se nám o ubytování a většinu programu postaraly.

Nikola Kubíčková, Michaela Láníková

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů