Školní aktivity

Kroky ke kariéře

Dne 22. 3. 2017 se žáci 3B zúčastnili zážitkového programu pro středoškoláky „Kroky ke kariéře“, pořádaného Centrem vzdělávání všem. Program se uskutečnil jako součást kariérového poradenství na naší škole. Společnost Centrum vzdělávání všem pomáhá lidem v JM kraji při profesním rozvoji a na cestě k uplatnění vlastního potenciálu.

Naši žáci dostali možnost během zážitkového a prakticky zaměřeného workshopu trvajícího 4 vyučovací hodiny zmapovat svoje kompetence, uvědomit si priority v kontextu životní dráhy, naučili se správně napsat profesní životopis a vyzkoušet si modelové situace týkající se výběrového řízení. V neposlední řadě od lektorek programu získali cenné informace a tipy z trhu práce.

Názory žáků:

Tento program byl opravdu zajímavý, konečně vím, kde bych se chtěl vidět za 4 roky a dokonce vím i co a jak u pracovního pohovoru, takže supr.

Program byl pro mě docela zajímavý. Líbila se mi myšlenka – kde bych chtěl být za 3-4 roky, zamyšlení se nad životem a sám sebou, čeho bych chtěl dosáhnout. Líbila se mi část ztvárnění pracovního pohovoru, zapojení žáků do rolí zaměstnavatele a žadatele.

Workshop byl dobrý.

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů