Školní aktivity

Žáci 4. ročníků navštívili Informační a poradenské středisko Úřadu práce

Koncem února se žáci Střední školy grafické zúčastnili vzdělávacího programu na Úřadu práce. Samotný program byl pro přítomné velice užitečný. Dozvěděli se spoustu informací o dalších krocích do života.

Dostalo se nám poučení o placení zdravotního pojištění, kdo ho platí a o co se musíme v této oblasti postarat. Dále jsme byli informováni o průběhu pracovního pohovoru, o situacích, které mohou nastat. Po absolvování programu už na ně budeme připraveni a nepřekvapí nás. Tento program mohu doporučit dalším maturantům. Dozvěděl jsem se spoustu aktuálních a potřebných informací. 
Pavel Novotný

Ohlasy dalších spolužáků:
Také jsme se dozvěděli, co obnáší mít status studenta, jak se platí sociální a zdravotní pojištění, nebo jak si správně vytvořit životopis na míru. Informace, které nám předali, nebyly vůbec na škodu. Měl by je vědět každý.
Lukáš Dezort

V IPS nám byly zajímavou formou podány informace ohledně naší další životní cesty, aneb kam můžeme jít po škole, jak správně napsat životopis, nebo jak se připravit na pohovor. Záludné otázky, které nám mohou při přijímacím řízení být položeny, jsme si rozebrali a vyzkoušeli si je zodpovědět. Program celkově hodnotím kladně. Myslím si, že žákům mnohé dal.
Naďa Oklešťková

Dozvěděla jsem se spoustu informací, které mi budou nápomocny do života. Myslím si, že by měl každý student, který končí střední školu, navštívit Úřad práce a vyslechnout si tuto přednášku.
Bára Dusíková

Program byl pro nás užitečný, protože jsme se dozvěděli důležité informace ze světa práce, např. jak se připravit na přijímací pohovor, jakých chyb se vyvarovat, jak správně napsat životopis.
Nela Hájková

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů