Školní aktivity

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Herlíkovice 2017

Každoročně se naše škola účastní lyžařského výcvikového kurzu. Ten letošní se konal v termínu 2. ̶ 7. 1. 2017. Naším tradičním místem jsou Herlíkovice v Krkonoších. Ubytovaní jsme byli také tradičně v penzionu TJ Spartak, který se nachází přímo pod svahem. V areálu se nachází několik sjezdovek různých obtížností od modré po černou, takže si jejich sjíždění užijí začátečníci i zdatní lyžaři a snowboardisté.

Na sjezdovku jsme se mohli nechat vyvézt čtyřsedačkovými lanovkami, ale také kotvami či pomami. Díky termínu, který se vybírá hned po vánočních prázdninách, nebyly na sjezdovkách tuny lidí a netvořily se tak dlouhé fronty. Proto jsme mohli využít veškerý čas čistě na sjíždění a to v dopoledních i odpoledních hodinách. Také díky bohaté sněhové nadílce jsme jezdili na přírodním sněhu. Děkujeme za realizaci lyžařského a snowboardového výcvikového kurzu a těšíme se na vás i příští rok.
Konečná L., Čechová T, 3A

V pondělí 2. 1. 2017 jsme vyrazili autobusem do Krkonoš do lyžařského střediska Herlíkovice. Byli jsme ubytováni v pokojích po dvou, třech, sedmi a osmi. Hned druhý den ráno jsme vyrazili po rozcvičce a skvělé snídani na svah. Červená sjezdovka vypadala od pohledu nebezpečně, ale ke konci týdne už ji zvládli i ti, kteří na lyžích ještě moc nejezdili. Začátečníci jezdili s panem učitelem Smrčkem celý týden na modré sjezdovce, na Bubákově. Myslím, že jsme se za ten týden rozhodně zlepšili a nyní už nemáme takový strach z lyžování na příkřejších kopcích. Ubytování i strava bylo bezvadné. Jídlo, alespoň mě, velmi chutnalo. Líbily se mi snídaně, mohli jsme si vybrat, na co jsme měli chuť. Do Brna jsme se společně vrátili v odpoledních hodinách v sobotu 7. 1. Celý lyžařský kurz se mi moc líbil a klidně bych jela příští rok zase.

Pavla Tobiášová, 1A

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů