Školní aktivity

Jazykový zájezd do Anglie

Napsal Barbora Látalová.

Ve dnech 21.–27. 9. 2019 jsem doprovázela skupinu patnácti žáků naší školy, kteří se přihlásili na jazykový zájezd, do Anglie. Z Brna jsme vyjížděli v sobotu 21. 9. 2019 v odpoledních hodinách. Hranice jsme překročili ve večerních hodinách a v noci projeli Německem, Belgií a Francií. Na trajekt do Velké Británie jsme se nalodili brzy ráno, do Doveru jsme připluli v 9 hodin dopoledne.

Ve dnech 22.–26. 9. jsme byli ubytovaní po dvojicích a trojicích v anglických rodinách ve městě Bournemouth, kde jsme všichni měli možnost procvičit se v anglické konverzaci, poznat, jak se žije v Británii, ochutnat typickou anglickou kuchyni.

Od 22. do 25. 9. se žáci v dopoledních hodinách účastnili výuky angličtiny ve skupinách, do kterých byli rozděleni na základě testu. Žáci naší školy se dostali do skupin B1 a B2, což považuji za úspěch. Na konci kurzu obdržel každý žák certifikát a slovní hodnocení.

Denně v odpoledních hodinách jsme jezdili na výlety do blízkého okolí. V pondělí jsme prozkoumali Jurské pobřeží: Corfe Castle, zátoku Lulworth Cove. Ke skalní bráně Durdle Door jsme nedošli, protože velmi silně pršelo. V úterý jsme navštívili Beaulieu Abbey – bývalý cisterciácký klášter, na jehož pozemcích se nachází muzeum motorismu. Ve středu jsme měli možnost projít si městečko Salisbury, kde se nachází jedna z nejvýznamnějších katedrál v Anglii. Tentýž den jsme měli možnost spatřit světoznámý Stonehenge.

Ve čtvrtek 26. 9. v časných ranních hodinách jsme opustili Bournemouth a vyrazili do Londýna. Zde jsme si prohlédli základní pamětihodnosti. Greenwich village, Westminster, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Leicester Square, China Town, Covent Garden. Z Londýna jsme odjížděli ve večerních hodinách na trajekt do Francie a odtud přes Belgii a Německo do Česka. Do Brna jsme dorazili v pátek 27. 9. ve 21.15 hodin. Všichni spokojení cestovatelé byli v pořádku předáni rodičům.

Mgr. Dagmar Kolářová

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů