Školní aktivity

Projektový den 2019

Napsal Barbora Látalová.

Dne 11. 12. 2019 proběhl na naší škole již třetí projektový den. Žáci a žákyně měli možnost si vybrat ze třiceti čtyř aktivit souvisejících, jak s teoretickou, tak i praktickou výukou.

Velkému zájmu se tak těšily semináře zaměřené na sport a zdravý životní styl, mezi oblíbené patřily semináře rukodělné a výtvarné (Kaligrafie pro začátečníky, Tvorba ručního papíru, Ruční výroba brožurek a přání, Op art plakát, Animace a fotografie), které úzce souvisí se studijními obory, které škola nabízí.

Hodně žáků a žákyň projevilo zájem také o semináře zaměřené na rozvoj jazykových dovedností (Tvůrčí psaní, Workshop prezentování, Psaní básní v angličtině). Jiní uvítali možnost seznámit se blíže s historií a architekturou Brna nebo pozorováním obrazů v galerii (Jak se stavělo a žilo…, Brno –nedobytný hrad a pevnost, Příběhy skryté za obrazem).

V neposlední řadě měli možnost zamyslet se nad svým životním a profesním směřováním (Kariérní den) nebo se seznámit s příběhy cizinců, kteří žijí mezi námi (Živá knihovna).

Všichni zúčastnění, učitelé i žáci a žákyně, byli s průběhem projektového dne spokojení a těší se na další ročník.

Mgr. Dagmar Kolářová

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů