Školní aktivity

Exkurze do Prahy 2.–4. října 2019

Napsal Barbora Látalová.

Žáci 4. ročníků vyrazili spolu se svým pedagogickým doprovodem  (J. Macenauerová, P. Axmanová) do hlavního města naší republiky.

Odjížděli jsme ve středu 2. října 2019 dopoledne z Dolního nádraží a počasí bylo ještě celkem příjemné. Zato po příjezdu do Prahy se podmínky značně zhoršily, ochladilo se a začalo pršet. Takto to prakticky pokračovalo až do pátečního rána, kdy déšť polevil. Kdo neměl deštník a teplé oblečení, měl velký problém.

Nenechali jsme se ovšem znechutit nepříznivými povětrnostními podmínkami a absolvovali jsme plánované kulturní zážitky (představení v Činoherním klubu s P. Nárožným, N. Boudovou a O. Vetchým, návštěva výstavy mezinárodně oceňovaného grafika a ilustrátora Petra Síse v galerii DOX, výstava vítězných prací obalového designu Model Young Package v Galerii Czechdesign na Vojtěšské ulici.

V rámci prohlídky pamětihodností Prahy jsme absolvovali klasickou Královskou cestu (za vytrvalého deště), pověděli jsme si základní informace o jednotlivých místech a poté, co jsme prošli Pražským hradem,  jsme se zastavili v letohrádku Belveder. Tam jsme zhlédli velmi zajímavou expozici velkoformátových fotografií k 30. výročí pádu berlínské zdi a roku 1989 v bývalých zemích s komunistickým režimem. Součástí výstavy bylo také video z demonstrace na Národní třídě 17. listopadu 1989.

Exkurze se (podle reakcí  účastníků) líbila, ubytování (hostel na Karlově náměstí) bylo v pořádku a obě cesty vlakem proběhly bez problémů.

Mgr. Pavla Axmanová

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů