Školní aktivity

Návštěva divadelního představení Mariina volba

Dne 17. dubna 2019 jsme s třídou navštívili Divadlo Husa na provázku, kde jsme zhlédli divadelní představení Mariina volba dramatika Milana Uhdeho. Hudbu ke hře vytvořil brněnský skladatel Miloš Štědroň. Jedná se o rýmovanou hru o Marii ve stylu starých barokních divadelních kusů. Marie se musí rozhodnout, zda do světa, kterému vládne krutost a strach, chce přivést syna a nést následky svého rozhodnutí.

Představení, jež trvá přibližně dvě hodiny, je doprovázeno živou hudbou reagující na události na jevišti. Když se děj vyhrotí, začne znít celým sálem elektrická kytara a bicí. Hra tím nabývá skvělé atmosféry. Jeviště je oživeno skvěle zpracovanou videoprojekcí a jednoduchými kulisami, jako jsou například obyčejné kovové zábrany. Ty jsou ovšem úchvatně využity, a tak skvěle zapadají do celé atmosféry hry. V jeden moment, kdy Ježíš nese kříž, je promítán na plátno do pozadí, což dodává jevišti nový rozměr. Občasné interakce s publikem oživují celé představení a dodávají divákovi pocit, že je zapojen do děje.

Celá hra reaguje na aktuální události a vyobrazuje je na pozadí jednoho z nejznámějších příběhů, Ježíšova života.

Mně osobně se celé zpracování a provedení hry velmi líbilo. Herci své role zahráli bravurně a ze sálu jsem odcházela s pozitivními emocemi.

Hana Přichystalová, 3A

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů