Školní aktivity

Odborná exkurze do tiskárny Helbich, a. s. z pohledu vyučující a žáků 2A

Dne 27. 3. 2019 jsem měla tu čest se jako doprovázející učitelka třídy 2A zúčastnit odborné exkurze v tiskárně Helbich, a.s. se sídlem na Valchařské 36 v Brně ve starém průmyslovém areálu, který je poznat už z dálky podle barevného komínu. Jedná se o rodinnou firmu s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oblasti archového ofsetového tisku a následné knižní vazby.

Díky poutavému výkladu pana Veselého jsem získala cenné informace, které mohu využít při výuce odborného jazyka. Jak si exkurzi užili naši žáci, si můžete přečíst na následujících řádcích.

Mgr. Kateřina Dvořáková

 

Názory žáků:

Ve středu dne 27. 3. 2019 se naše třída zúčastnila exkurze do tiskárny Helbich. Jedná se o automatickou výrobu tiskovin od dodání dat po export hotového finálního výrobku zákazníkovi. Procházeli jsme celou výrobou tiskárny. Začali jsme u zpracování dat v montáži, dále pokračovali přes osvit, tiskárnu a skončili průchodem knihárny, kde bylo tolik strojů, že nebylo pochyb o kvalitě výsledné tiskoviny. Hluk strojů doprovázel zápach rozpuštěných laminovacích a potíracích prvků, které mají za úkol zušlechtění papíru. Nepřestává mě překvapovat a udivovat preciznost a důležitost této práce. Opravdu zajímavá a do jisté míry zábavná prohlídka.

Žákyně 2A

Byli jsme na prohlídce v tiskárně Helbich, a.s. a viděli jsme výrobu knižních vazeb, krabiček nebo jiných tiskovin, od DTP studia až po konečný výrobek. V podstatě jsme na vlastní oči viděli to, co se učíme v odborných předmětech – Technologii a Polygrafii. Jsem ráda, že jsem se podívala přímo do výroby a dověděla se nějaké nové informace. Moc ráda půjdu na další takovou prohlídku.

Žákyně 2A

Se školou jsme navštívili další polygrafickou firmu, která se jmenovala Helbich. Firma se zabývá hlavně tiskem a výrobou knih. Pan Veselý nás zde provedl celou výrobou, několika halami a vysvětlil funkci jednotlivých strojů. Bylo moc fajn, že se nám věnoval a odpověděl na všechny naše otázky. Naučila jsem se zde spoustu nových informací. Exkurze se mi rozhodně líbila

Žákyně 2A

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů