Comenius 2011–2013

loga comenius

Setkání projektu Comenius v Turecku

Napsal Tomáš Fabián.

Ve dnech 5.–11. listopadu 2012 se naše škola zúčastnila dalšího ze série setkání mezinárodního projektu Comenius v tureckém městě Samsunu. Za svou práci v projektu byli vybráni žáci Vojtěch Kilian ze třídy 1.A, Vendula Glížová z 2.C a Daniel Cetl z G3A, pedagogický doprovod tvořili Mgr. Radka Veverková a Mgr. Martin Sedlák.

Během pobytu nás čekal velice pestrý a zajímavý program. 

P1010842

Po žákovských prezentacích postupu práce na aktivitách projektu jsme byli přivítáni na hostitelské škole, všeobecném výběrovém lyceu v Samsunu. Všichni jsme byli nadšeni jak vřelým přivítáním, tak i příjemnou a pozitivní atmosférou, která na škole panuje. Své by o tom mohli povědět i naši žáci, kteří byli na několik hodin přizváni do výuky. Následující dny byly vyhrazeny poznávání míst spojených s historií Samsunu a přilehlého regionu:
zde nás zaujaly například skalní hrobky králů ve vnitrozemském městečku Amasya nebo návštěva středověké mešity v témže městě. Celá řada muzeí a památníků byla věnována legendárnímu vůdci z nedávné turecké historie – Ataturkovi, jehož působení je se Samsunem velmi silně spojeno.  Nechyběla však ani horká koupel v tureckých lázních nebo neodmyslitelná návštěva bazaru. Při několika slavnostních stolováních jsme ochutnali tradiční speciality turecké kuchyně.


Logo c. 2- pliskova 2Závěrečný den setkání byl věnován dolaďování dalšího průběhu aktivit, především závěrečných dvou setkání v lotyšské metropoli Rize v květnu 2013 a také na naší škole v Brně o měsíc později, a zakončen slavnostní večeří s ukázkou tureckých folklórních tradic. Následující den se pak žáci rozloučili se svými hostitelskými rodinami, které se o ně celý týden vzorně staraly, a nastoupili jsme dlouhou cestu domů.

 

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů