Domov mládeže

Napsal Tomáš Fabián.

Domov mládeže
Jedovnická 10
628 00 Brno-Líšeň

Telefon: 544 422 811
Mobil: +420 774 990 783, 777 990 780 (Vedoucí provozu DM)
Web: www.sos-soubrno.cz


 Žáci ze vzdálenějších míst mají možnost využít ubytování v moderním Domově mládeže Jedovnická 10 při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti strojírenském a elektrotechnickém, Brno, Trnkova 113. Výhodou Domova mládeže na Jedovnické je také snadná dostupnost MHD do centra města a dalších částí města.

Kapacita tohoto internátního zařízení je 290 lůžek. Žáci pak bydlí v třílůžkových garsonkách s vlastní koupelnou a kuchyňkou. V areálu Domova mládeže Jedovnická je také jídelna, kam mohu žáci docházet na obědy a večeře. Na víkendy žáci internát opouštějí, přijet zpátky však mohou již v neděli večer.

Na bezpečnost a chování ubytovaných žáků dohlížejí výchovní pracovníci, kteří kontrolují dodržování pokynů Vnitřního řádu Domova mládeže a směrnic, které platí pro jednotlivé věkové kategorie.

Je zde tak dobré zázemí, které umožňuje nejen přípravu na výuku, ale také různé způsoby trávení volného času. Ve společenských místnostech mají žáci k dispozici televize a videa. V areálu se nachází také knihovna a klubovny, kde žáci mohou využívat stolní hry, velký kulečník, stolní tenis a jiné.

Pro sportovní vyžití žáků jsou tu zase hřiště na tenis, fotbal, volejbal a další aktivity. V Domově mládeže žáci mohou navštívit také posilovnu.

Žáci ubytovaní na internátě žijí také kulturně. Výchovní pracovníci s nimi navštěvují divadelní a filmová představení, pořádají ale i vlastní akce (výlety, soutěže). Při Domově mládeže fungují také různé zájmové kroužky.

Cena ubytovaní v Domově mládeže Jedovnická je 1150,- Kč na měsíc. Žaci se mohou přihlásit také na stravování do místní jídelny, kam pak budou docházet na obědy (á 26,- Kč) a večeře (á 26,- Kč).

Pro více informací se podívejte na oficiální stránky Domova mládeže, Jedovnická 10, Brno.

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů