fbpx
  1. Domů
  2.  » 
  3. Aktuality
  4.  » Právo interaktivně v distanční výuce

Právo interaktivně v distanční výuce

15. prosince 2020 | Aktuality

V rámci distanční výuky předmětu SVZ se žáci třídy P3 zúčastnili dne 14. 12. 2020 projektu Streetlaw, v němž studenti práv z Právnické fakulty Masarykovy univerzity vyučují semináře o vybraných právních tématech srozumitelně a interaktivně. Před webinářem žáci shlédli dvacetiminutové video. V průběhu samotného webináře jsme pak na video navázali a za pomoci informací z videa řešili problémové situace týkající se lidských a občanských práv. Současně se žáci také naučili pracovat na platformě Zoom, se kterou doposud neměli zkušenost. Vyzkoušeli si skupinovou práci rozdělenou do více „místností“.

Ohlasy žáků:

Video se mi líbilo. Bylo skvěle namluvené a po grafické stránce také hezké. (Honza)

Přednáška se mi líbila. Slečna byla milá, příjemná a dobře se poslouchala. Myslela jsem, že téma mě nebude bavit, ale v podání slečny mě to bavilo. (Tereza)

Na začátku se mi moc nelíbila komunikace. Pořád to nějak nešlo a moc se mi nelíbil přístup do Zoomu. Vše se pak ale zlepšilo, a tím pádem byla krásná komunikace mezi námi a slečnou Adélou. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme se úplně na konci rozdělili do skupinek a měli si sami určit podle textů, o jaká práva se jedná. A hlavně to bylo poučné a teď toho vím více než dřív. (Tina)

Úkoly byly výstižné, na webináři jsem získala nové informace. (Sára)

Školní časopis

Školní časopis Granat